Reserved - polska marka odzieżowa stworzona w 1991 roku przez Marka Piechockiego i Jerzego Lubiańca. 1 Formalnie właścicielem marki jest firma LPP S.A. Obecnie firma posiada salony Reserved w 15 europejskich krajach oraz w 5 państwach na Bliskim Wschodzie. Łącznie sieć ma ponad 450 sklepów. 2 Flagowe sklepy znajdują się w europejskich stolicach mody: Londyn, Berlin oraz Moskwa. Łączna powierzchnia sklepów to ponad 100 tyś metrów kwadratowych, które umieszczone są głównie w dużych centrach handlowych.

Reserved to marka, podążająca w swoich kolekcjach za najnowszymi trendami w modzie. Błyskawicznie odpowiada na potrzeby klientów, którym co tydzień oferuje w sklepach nowe modele. Świat fashion nie ma dla Reserved granic: marka czerpie inspiracje zarówno z wielkiego świata catwalk’ów jak i alternatywnych, odważnych propozycji modowych influencerów. Dlatego kolekcja Reserved łączy w sobie piękno klasycznych wzorów z oryginalnymi, najświeższymi modowymi propozycjami na dany sezon zarówno dla kobiet, mężczyzn i dzieci. 3

Samo LPP od 2001 roku notowane jest Giełdzie Papierów Wartościowcy w Warszawie. W 2014 roku spółka trafiła do WIG20. W 2017 roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 1656 mln euro. Zysk netto w 2017 roku wynosił 104 mln euro. Pozostałe marki LPP to Cropp, House, Mohito, Sinsay.

Przypisy